ŠK "Zagreb"
10000 Zagreb
Masarykova 22
Telefon:
(01) 3091 062
Mail:
sah.klub.zagreb@gmail.com

 


23. kup europskih prvaka

2. - 10. listopada 2007., Kemer, Turska

 


Konačni poredak

Klupski prvaci Europe 1976. - 2007.

Pojedinačni rezultati igrača ŠK Zagreb

Rezultati naše momčadi po kolima

 

 

Konačni poredak

Mjesto Ekipa Kola + = - MB Bodovi
1 Linex Magic - Merida 7 6 1 0 13 28,5
2 Ural Sverdlovskaya 7 5 2 0 12 31,0
3 Tomsk-400 7 5 1 1 11 29,0
4 OSC Baden-Baden e.V. 7 4 3 0 11 28,5
5 Chess Club Zagreb 7 5 0 2 10 31,5
6 Economist SGSEU-1 Saratov 7 5 0 2 10 28,0
7 Chess Club Zeljeznicar Sarajevo 7 5 0 2 10 28,0
8 Keystone 7 5 0 2 10 27,5
9 Bosna Sarajevo 7 4 2 1 10 26,0
10 Aquaprofit Chess Club Nagykanisza 7 5 0 2 10 26,0
11 Bank King Yerevan 7 3 3 1 9 26,0
12 Clichy Echecs 92 7 4 1 2 9 25,0
13 Gros Xake Taldea 7 4 1 2 9 24,5
14 1. Novoborsky SK 7 4 1 2 9 22,0
15 Sollentuna Chessclub 7 4 1 2 9 21,0
16 Vesnianka Gran 7 4 1 2 9 20,5
17 Schachfreunde Reichenstein 7 4 0 3 8 26,5
18 Reykjavik Chess Club 7 4 0 3 8 25,5
19 Cercle d'Echecs de Strasbourg 7 4 0 3 8 25,0
20 Alkaloid 7 4 0 3 8 24,5
21 Utrecht 7 4 0 3 8 24,5
22 Ashdod City Club 7 3 2 2 8 23,5
23 Cannes Echecs 7 4 0 3 8 22,0
24 SK Rochade Eupen Kelmis 7 4 0 3 8 22,0
25 Csuti - Hydrocomp Chess Club 7 4 0 3 8 20,5
26 Herzliya Chess Club 7 3 1 3 7 27,0
27 Asker SK 7 3 1 3 7 24,0
28 Hamburger SK 7 2 3 2 7 22,5
29 C.R.E. Liege E.L. 7 3 1 3 7 22,5
30 Vilnius Chess-Bridge club ''NSEL30'' 7 3 1 3 7 19,0
31 Doruk Koleji SK 7 3 1 3 7 18,5
32 HMC Calder 7 3 1 3 7 17,5
33 Oslo Schkakselskap 7 3 0 4 6 22,0
34 Aarhus Skakklub / Skolerne 7 3 0 4 6 20,5
35 Hellir Chess Club 7 3 0 4 6 19,5
36 Turk Hava Yollari 7 3 0 4 6 19,0
37 Kilkenny Chess Club 7 3 0 4 6 19,0
38 Nidum Liberals 7 3 0 4 6 18,5
39 Bronshoj Skakforening (Copenhagen) 7 3 0 4 6 18,0
40 Besiktas 7 3 0 4 6 17,5
41 Hilsmark Kingfisher 7 3 0 4 6 16,5
42 Opus Capita Tampere 7 3 0 4 6 15,5
43 Homburg Apeldoorn 7 2 1 4 5 18,0
44 Cercle d'Echecs de Monte-Carlo 7 2 1 4 5 16,0
45 "Apollonia" Chess Club Fier 7 1 2 4 4 18,0
46 Cuna de Dragones - Ajoblanco 7 2 0 5 4 17,0
47 Matinkylan Shakkekerho Espoo 7 2 0 5 4 17,0
48 Namur 7 2 0 5 4 16,5
49 Plunge Chess Club Bokstas 7 2 0 5 4 16,5
50 Chess Club Niederrohrdorf 7 2 0 5 4 16,5
51 Tarsus Zeka Satranc SK 7 1 2 4 4 13,5
52 Klubi Shahut Prishtina 7 2 0 5 4 11,0
53 Schackklub De Sprénger Echternach 7 1 1 5 3 15,0
54 Klubi Shahut Theranda 7 1 1 5 3 13,5
55 Rathmines 7 1 0 6 2 7,0
56 Cwmbran 7 0 0 7 0 6,5

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


 

Klupski prvaci Europe od 1976. do 2007.

Kup br.
Godina
Pobjednik
Država
23.
2007.
Linex Magic - Merida
22.
2006.
Tomsk - 400
21.
2005.
Tomsk - 400
20.
2004.
NAO Chess Club, Pariz
19.
2003.
NAO Chess Club, Pariz
18.
2002.
Bosna, Sarajevo
17.
2001.
Norilsky Nikel
16.
2000.
Bosna, Sarajevo
15.
1999.
Bosna, Sarajevo
14.
1998.
Panfox, Breda
13.
1997.
Ladia Azov
12.
1996.
Sherbank Tatarstan, Kazan
11.
1995.
Yerevan City
10.
1994.
Bosna, Sarajevo
Lyon Oyonnax
9.
1993.
Lyon Oyonnax
8.
1992.
Bayern, Minhen
7.
1990.
CSKA, Moskva
Solingen SG
6.
1988.
CSKA, Moskva
5.
1986.
CSKA, Moskva
4.
1984.
Trud, Moskva
3.
1982.
Spartacus, Budimpešta
2.
1979.
Burevestnik, Moskva
1.
1976.
Burevestnik, Moskva
Solingen SG

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


 

ŠK ZAGREB - pojedinačni rezultati

Ploča Igrač Partija + = - Bodova % Prosječni rejting
1.    Krishnan Sasikiran 7 5 2 0 6,0 85,7 2497
2.    Baadur Jobava 7 5 0 2 5,0 71,4 2453
3.    Mladen Palac 7 2 5 0 4,5 64,3 2422
4.    Robert Zelčić 7 5 1 1 5,5 78,6 2407
5.    Goran Dizdar 5 3 2 0 4,0 80,0 2394
6.    Nenad Šulava 7 5 0 2 5,0 71,4 2187
7.    Ivan Žaja 2 1 1 0 1,5 75,0 1836
     ŠK ZAGREB 42 26 11 5 31,5 75,0 2385

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


 

ŠK ZAGREB - rezultati po kolima

1. kolo ŠK Zagreb Aarhus Skakklub / Skolerne 5,5 - 0,5
1. VM    Krishnan Sasikiran 2661 IM    Erik Jelling 2388 1 : 0
2. VM    Baadur Jobava 2644 FM    Mads Boe 2352 1 : 0
3. VM    Mladen Palac 2567      Andreas Skytte Hagen 2300 = : =
4. VM    Robert Zelčić 2578      Finn Pedersen 2269 1 : 0
5. VM    Goran Dizdar 2549 FM    John Rendboe 2255 1 : 0
6. VM    Nenad Šulava 2521      Moller Bjorn Ochsner 1879 1 : 0

2. kolo Clichy Echecs 92 ŠK Zagreb 3,5 - 2,5
1. VM    Yannick Pelletier 2609 VM    Krishnan Sasikiran 2661 = : =
2. VM    Arkadij Naiditsch 2647 VM    Baadur Jobava 2644 0 : 1
3. VM    Laurent Fressinet 2654 VM    Mladen Palac 2567 = : =
4. VM    Pavel V Tregubov 2609 VM    Robert Zelčić 2578 1 : 0
5. VM    Alberto David 2536 VM    Goran Dizdar 2549 = : =
6. VM    Manuel Apicella 2539 VM    Nenad Šulava 2521 1 : 0

3. kolo Klubi Shahut Prishtina ŠK Zagreb 0,0 - 6,0
1. IM    Bedri Sadiku 2289 VM    Krishnan Sasikiran 2661 0 : 1
2.      Perparim Makoli 2238 VM    Baadur Jobava 2644 0 : 1
3.      Bajram Bujupi 2240 VM    Mladen Palac 2567 0 : 1
4.      Egzon Elezi 2266 VM    Robert Zelčić 2578 0 : 1
5.      Murtez Hondozi   VM    Nenad Šulava 2521 0 : 1
6.      Jashar Klisurica   VM    Ivan Žaja 2467 0 : 1

4. kolo ŠK Zagreb Vesnianka Gran 2,5 - 3,5
1. VM    Krishnan Sasikiran 2661 VM    Alexei Fedorov 2620 = : =
2. VM    Baadur Jobava 2644 VM    Sergei Azarov 2586 0 : 1
3. VM    Mladen Palac 2567 VM    Sergei Zhigalko 2562 = : =
4. VM    Robert Zelčić 2578 VIM    Andrey Zhigalko 2554 1 : 0
5. VM    Goran Dizdar 2549 VM    Igor Lutsko 2428 = : =
6. VM    Nenad Šulava 2521 IM    Evgeny V Mochalov 2446 0 : 1

5. kolo HMC Calder
ŠK Zagreb 0,5 - 5,5
1. FM    Jan Willem De Jong 2445 VM    Krishnan Sasikiran 2661 0 : 1
2. FM    Michiel Abeln 2378 VM    Baadur Jobava 2644 0 : 1
3. WGM    Bianca Muhren 2303 VM    Mladen Palac 2567 0 : 1
4.      Jasper Broekmeulen 2298 VM    Robert Zelčić 2578 0 : 1
5.      Paul Span 2274 VM    Nenad Šulava 2521 0 : 1
6. FM    Niels Ondersteijn 2272 VM    Ivan Žaja 2467 = : =

6. kolo Vilnius Chess-Bridge Club "NSEL30"
ŠK Zagreb 1,0 - 5,0
1. VM    Aloyzas Kveinys 2517 VM    Krishnan Sasikiran 2661 0 : 1
2. IM    Darius Zagorskis 2472 VM    Baadur Jobava 2644 0 : 1
3. IM    Gediminas Sarakauskas 2438 VM    Mladen Palac 2567 = : =
4. IM    Virginijus Grabliauskas 2433 VM    Robert Zelčić 2578 = : =
5. IM    Virginijus Dambrauskas 2337 VM    Goran Dizdar 2549 0 : 1
6.      Vitalij Novikov 2327 VM    Nenad Šulava 2521 0 : 1

7. kolo ŠK Zagreb Csuti - Hydrocomp Chess Club 4,5 - 1,5
1. VM    Krishnan Sasikiran 2661 VM    Zoltan Gyimesi 2610 1 : 0
2. VM    Baadur Jobava 2644 VM    Adam Horvath 2501 0 : 1
3. VM    Mladen Palac 2567 IM    Denes Boros 2460 = : =
4. VM    Robert Zelčić 2578 IM    Gyula Horvath 2419 1 : 0
5. VM    Goran Dizdar 2549 IM    Csaba Csiszar 2414 1 : 0
6. VM    Nenad Šulava 2521 IM    Tamar Meszaros 2442 1 : 0

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


Zagrebački
šahovski savez



Hrvatski
šahovski savez



FIDE


Europska
šahovska unija