ŠK "Zagreb"
10000 Zagreb
Masarykova 22
Telefon:
(01) 3091 062
Mail:
sah.klub.zagreb@gmail.com

 


23. kup europskih prvaka

16. - 24. listopada 2008., Kalithea, Grčka

 


Konačni poredak

Klupski prvaci Europe 1976. - 2008.

Pojedinačni rezultati igrača ŠK Zagreb

Rezultati naše momčadi po kolima

 

 

Konačni poredak

Mjesto Ekipa Kola + = - MB Bodovi
1 URAL Sverdlovskaya 7 6 0 1 12 32,0
2 OSG Baden Baden e.V. 7 5 2 0 12 27,5
3 PVK Kiev Chess 7 4 3 0 11 30,0
4 CC "Bosna" Sarajevo 7 5 1 1 11 30,0
5 Economist SGSEU-1 Saratov 7 5 1 1 11 28,0
6 TPS Saransk 7 5 1 1 11 28,0
7 Bank King 7 5 0 2 10 27,5
8 Ashdod Illit Chess Club 7 4 2 1 10 27,0
9 FINEK Gazprombank 7 5 0 2 10 26,0
10 1. Novoborsky SK 7 5 0 2 10 25,5
11 SV Muelheim Nord 7 5 0 2 10 25,0
12 MIKA Chess Club 7 5 0 2 10 24,0
13 ŠK Zagreb 7 5 0 2 10 22,5
14 Alkaloid 7 4 1 2 9 27,0
15 Vilnius Chess-Bridge Club 7 4 1 2 9 25,0
16 Beer Sheba Chess Club 7 4 1 2 9 24,0
17 Clichy Echecs 92 7 3 3 1 9 23,5
18 Linex Magic 7 4 0 3 8 28,0
19 ASD Circolo Scacchi R. Fischer Chieti 7 4 0 3 8 27,0
20 FIMA 7 4 0 3 8 25,5
21 Iretza Gros 7 4 0 3 8 24,0
22 Betsson.com 7 3 2 2 8 23,0
23 SK Advisory Invest Baden 7 4 0 3 8 22,5
24 Werder Bremen 7 4 0 3 8 21,5
25 Rochade Eupen 7 4 0 3 8 21,5
26 SK Hohenems 7 3 2 2 8 21,0
27 Schachfreunde Reichenstein 7 4 0 3 8 21,0
28 Haladas - Szova Szombathely 7 4 0 3 8 20,0
29 Eynatten 7 4 0 3 8 19,0
30 Široki Brijeg - Hering 7 4 0 3 8 17,5
31 AArhus Skakklub / Skolerne 7 3 1 3 7 24,0
32 SK Rockaden Stockholm 7 3 1 3 7 22,5
33 Barbican 7 3 1 3 7 21,5
34 OSS 7 3 1 3 7 21,5
35 Panevezys Chess Club 7 3 1 3 7 21,0
36 Bolungarvik Chess Club 7 3 1 3 7 18,0
37 TammerShakki - Tampere 7 3 0 4 6 24,5
38 ESTH Thessaloniki 7 3 0 4 6 23,5
39 Utrecht 7 3 0 4 6 23,0
40 Šahovsko društvo Ptuj - Veplas Velenje 7 2 2 3 6 21,5
41 Schakklubben av 1911 7 2 2 3 6 21,5
42 CRE Charleroi 7 2 2 3 6 20,0
43 Ksh Llamkos 7 3 0 4 6 20,0
44 LSG 7 3 0 4 6 18,5
45 Mendrisio 7 3 0 4 6 18,5
46 Slavia UPJS Kosice 7 3 0 4 6 14,5
47 Butrinti Sarande 7 2 1 4 5 20,5
48 CE Le Cavalier Differdange 7 2 1 4 5 18,5
49 HMC Calder 7 2 1 4 5 18,0
50 Gambit - Peksim Skopje 7 2 1 4 5 17,0
51 Ksh Istog 7 1 3 3 5 17,0
52 Hellir Chessclub 7 2 1 4 5 15,0
53 Matinkylaen Shakkikerho Espoo 7 2 0 5 4 19,0
54 Chess Akademy of Thessaloniki "Galaxias" 7 2 0 5 4 18,0
55 Merida Patrimonio de la Humanidad 7 2 0 5 4 15,5
56 CE Monaco 7 2 0 5 4 14,5
57 Bronshoj Skakforening, Copenhagen 7 2 0 5 4 14,0
58 CE Gambit Luxembourg - Bonnevoie 7 2 0 5 4 10,5
59 Queens University Belfast 7 2 0 5 4 10,0
60 Phibsboro Chess Club 7 1 1 5 3 16,5
61 Ennis Chess Club 7 1 1 5 3 12,5
62 Cwmbran 7 1 0 6 2 12,5
63 Nidum Chess Club 7 1 0 6 2 11,0
64 Apollonia 7 0 0 7 0 6,0

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


 

Klupski prvaci Europe od 1976. do 2007.

Kup br.
Godina
Pobjednik
Država
24.
2008.
Ural Sverdlovskaya
23.
2007.
Linex Magic - Merida
22.
2006.
Tomsk - 400
21.
2005.
Tomsk - 400
20.
2004.
NAO Chess Club, Pariz
19.
2003.
NAO Chess Club, Pariz
18.
2002.
Bosna, Sarajevo
17.
2001.
Norilsky Nikel
16.
2000.
Bosna, Sarajevo
15.
1999.
Bosna, Sarajevo
14.
1998.
Panfox, Breda
13.
1997.
Ladia Azov
12.
1996.
Sherbank Tatarstan, Kazan
11.
1995.
Yerevan City
10.
1994.
Bosna, Sarajevo
Lyon Oyonnax
9.
1993.
Lyon Oyonnax
8.
1992.
Bayern, Minhen
7.
1990.
CSKA, Moskva
Solingen SG
6.
1988.
CSKA, Moskva
5.
1986.
CSKA, Moskva
4.
1984.
Trud, Moskva
3.
1982.
Spartacus, Budimpešta
2.
1979.
Burevestnik, Moskva
1.
1976.
Burevestnik, Moskva
Solingen SG

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


 

ŠK ZAGREB - pojedinačni rezultati

Ploča Igrač Partija + = - Bodova % Prosječni rejting
1.    Krishnan Sasikiran 5 0 4 1 2,0 40,0 2700
2.    Evgeny Postny 7 0 6 1 3,0 42,9 2639
3.    Kiril Georgiev 7 2 5 0 4,5 64,3 2586
4.    Mladen Palac 7 0 5 2 2,5 35,7 2548
5.    Robert Zelčić 7 4 0 3 4,0 57,1 2497
6.    Goran Dizdar 7 3 4 0 5,0 71,4 2446
7.    Ivan Žaja 2 1 1 0 1,5 75,0 2251
     ŠK ZAGREB 42 10 25 7 22,5 53,6 2548

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


 

ŠK ZAGREB - rezultati po kolima

1. kolo ŠK Zagreb CRE Charleroi 4,0 - 2,0
1. VM    Evgeny Postny 2674 IM    Tigran Gharamian 2555 = : =
2. VM    Kiril Georgiev 2645 IM    Nicolas Eliet 2435 = : =
3. VM    Mladen Palac 2583 IM    Bruno Laurent 2370 = : =
4. VM    Robert Zelčić 2589 FM    Etienne Bauduin 2309 1 : 0
5. VM    Goran Dizdar 2551      Ruben Akhayan 2262 = : =
6. VM    Ivan Žaja 2461      Gregory Israel 2159 1 : 0

2. kolo ASD Circolo Scacchi R. Fischer ŠK Zagreb 2,5 - 3,5
1. VM    Bartlomiej Macieja 2600 VM    Evgeny Postny 2674 = : =
2. IM    Sabino Brunello 2455 VM    Kiril Georgiev 2645 0 : 1
3. VM    Carlos Garcia Palermo 2459 VM    Mladen Palac 2583 = : =
4. IM    Carlo D'amore 2481 VM    Robert Zelčić 2589 1 : 0
5. VM    Lexy Ortega 2442 VM    Goran Dizdar 2551 0 : 1
6. FM    Marco Corvi 2343 VM    Ivan Žaja 2461 = : =

3. kolo TPS Saransk ŠK Zagreb 3,5 - 2,50
1. VM    Vassily Ivanchuk 2786 VM    Krishnan Sasikiran 2694 = : =
2. VM    Andrei Volokitin 2659 VM    Evgeny Postny 2674 1 : 0
3. VM    Konstantin Sakaev 2640 VM    Kiril Georgiev 2645 = : =
4. VM    Evgeniy Najer 2682 VM    Mladen Palac 2583 = : =
5. VM    Sergey Volkov 2632 VM    Robert Zelčić 2589 1 : 0
6. VM    Mikhail Kobalia 2630 VM    Goran Dizdar 2551 0 : 1

4. kolo ŠK Zagreb 1. Novoborsky SK 3,5 - 2,5
1. VM    Krishnan Sasikiran 2694 VM    Zbynek Hracek 2613 = : =
2. VM    Evgeny Postny 2674 VM    Jiri Stocek 2578 = : =
3. VM    Kiril Georgiev 2645 VM    Jan Markos 2557 = : =
4. VM    Mladen Palac 2583 VIM    Petr Haba 2546 = : =
5. VM    Robert Zelčić 2589 IM    Pavel Simacek 2477 1 : 0
6. VM    Goran Dizdar 2551 VM    Robert Cvek 2532 = : =

5. kolo ŠK Zagreb
URAL Sverdlovskaya 1,5 - 4,5
1. VM    Krishnan Sasikiran 2694 VM    Teimour Radjabov 2751 0 : 1
2. VM    Evgeny Postny 2674 VM    Gata Kamsky 2729 = : =
3. VM    Kiril Georgiev 2645 VM    Alexei Shirov 2726 = : =
4. VM    Mladen Palac 2583 VM    Alexander Grischuk 2719 0 : 1
5. VM    Robert Zelčić 2589 VM    Vladimir Malakhov 2675 0 : 1
6. VM    Goran Dizdar 2551 VM    Alexey Dreev 2670 = : =

6. kolo Iretza Gros
ŠK Zagreb 2,0 - 4,0
1. VM    Loek Van Wely 2618 VM    Krishnan Sasikiran 2694 = : =
2. VM    Pengxiang Zhang 2636 VM    Evgeny Postny 2674 = : =
3. VM    Christian Bauer 2592 VM    Kiril Georgiev 2645 = : =
4. FM    Santiago Gonzalez de la Torre 2382 VM    Mladen Palac 2583 = : =
5. IM    Inigo Argandona Riveiro 2385 VM    Robert Zelčić 2589 0 : 1
6.      Inigo Martin Alvarez 2212 VM    Goran Dizdar 2551 0 : 1

7. kolo ŠK Zagreb Linex Magic 3,5 - 2,5
1. VM    Krishnan Sasikiran 2694 VM    Michael Adams 2734 = : =
2. VM    Evgeny Postny 2674 VM    Ruslan Ponomariov 2719 = : =
3. VM    Kiril Georgiev 2645 IM    Ivan Cheparinov 2696 1 : 0
4. VM    Mladen Palac 2583 IM    Vladimir Akopian 2679 0 : 1
5. VM    Robert Zelčić 2589 IM    Manuel Perez Candelario 2520 1 : 0
6. VM    Goran Dizdar 2551 IM    Ivan Cabezas Ayala 2374 = : =

povratak na vrh             natjecanja              povratak na početnu stranicu


Zagrebački
šahovski savez



Hrvatski
šahovski savez



FIDE


Europska
šahovska unija